Чим відрізняється підхід юних користувачів до пошуку інформації? Що необхідно враховувати маркетологам, щоб контент точно потрапив до молодого покоління?
***
Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua
***
Покоління Z вже починає вступати в доросле життя. Цю вікову групу відрізняє від попередніх поколінь гіперзв’язок з інтернетом. І розумні маркетологи вчасно помітили цю технологічну різницю, тому бренди змінили підходи до більш молодої аудиторії.
У різних дослідженнях можна знайти такі характеристики покоління Z:
І як не дивно, вважає за краще розмови в реальному житті балачки в соціальних мережах.
Крім перерахованих вище відмінностей юне покоління зовсім інакше споживає контент ніж дорослі люди. «Зети» щодня проводять в інтернеті більше часу, ніж мілленіали. Вони зазвичай підключаються до декількох каналах соціальних мереж одночасно і обожнюють відеоконтент. З огляду на всі ці відмінності, не дивно, що і спосіб того, як покоління Z шукає інформацію в Інтернеті, також досить відрізняється.
Навіть якщо ви належите до тих маркетологам, які добре розбираються в пошукових системах, вам буде корисно дізнатися, як підростаюче покоління відкриває для себе нові продукти, шукає події і інформацію в інтернеті. Володіючи цими знаннями, ви зможете поліпшити тактику пошукової оптимізації, щоб ваш контент точно потрапив на їх радари.
Отже, 5 ключових відмінностей того, як покоління Z шукає контент в мережі.
1. Покоління Z частіше використовує ключові слова з довгим хвостом для пошуку, на відміну від старших поколінь
У підзаголовку вище написано повне пропозицію замість коротшою і простий версії «Покоління Z і ключові слова з довгим хвостом».
Це зроблено навмисно, щоб перетворити підзаголовок в повну фразу, яка буде оптимізована під запити з «довгим хвостом» або long-tail keywords.
Старші покоління частіше шукають контент тільки за ключовим словом, наприклад «демографія». А молоді люди з більшою ймовірністю використовують повний питання або фразу: «Як націлити по демографії?».
Дослідження компанії Fractl показало, що покоління Z шукає більше ключових слів з довгим хвостом, ніж будь-яке інше покоління: в той час як в середньому людина використовує 4 слова для пошуку, запити покоління Z часто включають п’ять або більше слів.
Навіть якщо юне покоління не ваша цільова аудиторія, вам все одно краще оптимізувати контент під пошукові запити з «довгим хвостом», тому що мілленіали не сильно відрізняються за кількістю слів в запитах від представників Z.
Також ці два покоління регулярно використовують голосові помічники і розумні гаджети. Це означає, що, коли людина усно задає питання або віддає повні команди голосовим помічникам, алгоритм ІІ розпізнає довгохвосту фразу і виконує пошукові запити по ним.
Запити з «довгим хвостом» набирають популярність і в інших вікових сегментах, тому оптимізація сайту під популярні серед покоління Z пошукові запити тільки допоможе компанії отримати більше трафіку як в цілому, так і різних цільових групах.
2. Покоління Z часто використовує в запитах слова «кращий», «дешевий» або «як»
Дослідження компанії Fractl також показало, що представники покоління Z найчастіше починають пошук з слова «кращий». В ході експерименту 30% представників бебі-бумерів і 32% покоління X використовували в запиті слово кращі при пошуку «Кращі ресторани Бостона», в той час як серед покоління Z з цього визначення почали свій запит 56%. Пошук «кращих» говорить про те, що покоління Z більш зацікавлене у використанні рекомендацій і пропозицій заради отримання найкращих результатів.
Також вони частіше, ніж інші покоління, використовують фрази «дешевий» і «як» або «як зробити».
Показники пошуку за ключовими словами, «кращий» і «дешевий», безумовно відповідають іншим дослідженням, які говорять про те, що покоління Z ощадливі й економні, ретельно вивчають всі можливі варіанти і пропозиції перед покупкою, щоб отримати кращий результат за свої гроші.
Якщо минулі покоління звикли вчитися по книгах або прислухатися до порад друзів, то покоління Z частіше використовує Google або YouTube, щоб швидко знайти прості інструкції.
3. Більшість пошукових запитів покоління Z робить з мобільних пристроїв
Покоління Z зависає в мобільних гаджетах, тому і пошук контенту найінтенсивніше веде за допомогою мобільних пристроїв і додатків. Тому маркетологам, для яких юні користувачі є цільовою аудиторією, варто оптимізувати контент для різних пристроїв.
Мобільний контент також покращує алгоритми пошуку. Google дотримується принципу «mobile-first mindset», а це означає, що робота на мобільних пристроях в пріоритеті, тому ті сайти, у кого гнучкий або оптимізований для мобільних пристроїв дизайн, мають більш високий пріоритет в результатах пошуку.
Пошуковик також запустив сервіс Google Discover, щоб зачепити молоду аудиторію, що не розлучається з гаджетами. Ця функція аналізує історію пошукових запитів, а потім показує мобільну стрічку фотографій, відео і статей, які можуть зацікавити користувача.
4. Покоління Z воліє відео іншим типам контенту
Поки інші вікові групи вводять загальні пошукові запити для всіх видів контенту, покоління Z активніше шукає відео-контент.
Згідно з даними Think with Google, 85% підлітків покоління Z регулярно використовують YouTube для пошуку контенту, а 80% кажуть, що навчилися того чи іншого завдяки відео на YouTube. Це корелює з даними, які показують, що покоління Z воліє дізнаватися про нові речі або продуктах за допомогою відео, а не тексту, нативной реклами або інших форматів контенту.
Якщо у ваших планах є охоплення аудиторії покоління Z, то задумайтеся про розробку відеостратегіі на своєму сайті, а також на інших платформах, які подобаються молодим: YouTube або Instagram.
5. Покоління Z частіше шукає інформацію не в пошукових системах, а в соцмережах
Покоління Z сильно пов’язано з соціальними мережами. Дослідження Zebra IQ показують, що їх улюблені платформи – Instagram, Snapchat і TikTok. Присутність в соціальних мережах життєво необхідно для залучення уваги з боку покоління Z.
Одна з головних речей, яку «зети» шукають в соцмережах – інформація про бренд. Дослідження показують, що 45% юних користувачів знаходять нові продукти в Instagram.
Крім пошуку і відкриття нових брендів, вони зазвичай продовжують вивчати інформацію на платформах соціальних мереж, дивитися огляди, «розпакування» і відео про продукт.
Якщо ваша мета – нові покоління – то вам слід бути в соцмережах. Молодь проводить на цих платформах більшу частину часу кожен день. Просування продукту на їх улюблених каналах збільшить ваші шанси на те, що юне покоління дізнається про нього більше.
***
Щоб охопити нове покоління покупців, потрібно продовжувати використовувати загальні маркетингові методи, такі як SEO, SMM і контент-маркетинг, в той же час більш активно підійти до розробки відеоконтенту.
Прагнучи зробити маркетингову стратегію більш конкурентоспроможною, подумайте про те, щоб поекспериментувати з нішевими або відео-каналами соцмереж, такими як TikTok, Instagram Stories, а також переконайтеся, що у вашого сайту адаптивний дизайн і мобільний інтерфейс.
***
Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua
***
Джерело: e-xecutive.ru