За даними з відкритих джерел, лише за 3 роки (з 2017 по 2020 рік) обсяг ринку електронної торгівлі перевищив 4,5 трлн доларів і, як стверджують експерти, це далеко не межа. За найближчими прогнозами, 2021 року обороти онлайн-продажів досягнуть 4,9 трлн доларів, а до 2024 року зростуть до 6,4 трлн доларів.
Головною перевагою даної сфери є простота та комфорт для клієнтів, швидкість та безпека. Сьогодні будь-який онлайн-користувач можна вибрати та оплатити новий холодильник чи брендову сумку, маючи смартфон, мобільний інтернет та 10 хвилин вільного часу, незалежно від місцезнаходження.
Якщо раніше покупки в інтернеті були головним чином долею молоді до 18 років, то зараз ними активно користуються всі, кому від 25 до 45. Причому цей тренд викликаний не «просунутістю» покупців, а завдяки зусиллям маркетологів, які все більше орієнтовані на збільшення вікового. порога. Ще одна тенденція – покупка за допомогою мобільних пристроїв, а не ноутбуків чи десктопів. Мобільність і доступність покупок додатково “підстьобує” ринок.
Основними трендами e-commerce, які у 2021 році визначали розвиток галузі та не втратять актуальності та новому році, стали:
Як відзначають опитані онлайн-платформою PRNEWS.IO експерти та учасники ринку електронної комерції, важливими трендами також є:
Говорячи про інструменти, які допомагають ефективно утримувати, залучати клієнтів та розвивати бізнес у сфері онлайн-комерції, то сьогодні це:
Експерти рекомендують компаніям уникати вендор-лок рішень та посередників у взаємовідносинах бренду та клієнта, і, навпаки, концентруватися на розвитку власної it-складової.
Найнеефективнішими інструментами просування за підсумками минулого року названо:
Покупні потреби протягом минулого року змінилися незначно. Це, як і раніше:
Сучасні покупці краще реагують на персоналізовані пропозиції. У багатьох випадках вони перестали ігнорувати різні канали комунікації і почали більш вимогливо ставитися до взаємодії з брендом на різних рівнях (аж до зовнішнього вигляду кур’єра та його манери спілкування).
За словами СМО в PRNEWS.IO Олександра Нігматуліна, разом із онлайн-торгівлею трансформується і банківська сфера: “У конкурентній боротьбі за клієнтів банки йдуть на безпрецедентні кроки. Раніше для того, щоб придбати в кредит, наприклад холодильник, необхідно було зробити багато рухів і витратити чимало часу.
На щастя, останні два-три роки більшість банків максимально оцифрувалися, заздалегідь прорахували кредитний рейтинг і виділили конкретній людині певну суму, яку видадуть швидко і без запитань”.
Онлайн-покупці через призму власного досвіду покупок в інтернеті стали більш вимогливими до брендів, що, своєю чергою, має мотивувати бізнес впроваджувати нові інструменти, розширювати асортимент, покращувати сервіс, вводити адекватне ціноутворення, удосконалювати логістику.
Не втратить актуальності такі фактори, як автоматизація, контроль якості, омніканальність та інформаційний контакт із клієнтом там, де йому зручно.
Джерело: rusability.ru