Хороший кейс може стати не просто показником експертності у певній галузі, а й маркетинговим інструментом, який працює краще за однотипні описи послуг. Засновник «Логомашини» Роман Горбачов розповідає, як писати кейси, які принесуть бізнесу користь.
***
Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram — Secretmarketingua
***
Для початку слід розібратися, навіщо в принципі потрібні кейси та яка від них вигода для бізнесу.
Кейси допомагають знайти свого клієнта, наочно показують компетентність та обґрунтовують ціну на послуги чи продукти. Наприклад, підприємець Дмитро вирішив знайти підрядника – команду проекту – для пошукової оптимізації сайту. Після дня пошуків в інтернеті помічник склав йому перелік з 10-15 класних digital-агентств, у кожного з яких власний цінник – від 30 000 рублів до 100 000 рублів.
Як підприємцю обрати агентство, яке ідеально підійде під його завдання? Чи гарне рішення у компанії з цінником 30 000 рублів? Чому ж тоді інша за таке завдання бере 100 000 рублів?
Для таких ситуацій пишуться кейси: вони допомагають підприємцю визначитися з вибором, зрозуміти, що йому більше підходить і вибрати агентство під свій «біль». За допомогою кейсів цінність послуги переважує ціну на чаші терезів.
Це працює в кожній сфері бізнесу по-своєму: наприклад, у «Логомашині» ми пишемо кейси, щоб потенційні клієнти бачили наші роботи та знали, якого результату очікувати.
Перед тим, як сісти за кейс, вам слід розписати для себе чіткий план дій. Раджу скласти його списком завдань, які в процесі написання можна закреслювати як «виконане» та стежити за своїми успіхами. Ось мій варіант такого списку:
На самому початку ставте собі навідні питання, які потім допоможуть у написанні кейсу:
Порада: мало кого зацікавить хвалебний текст на кшталт «Подивіться, який крутий проект ми зробили і без жодної помилки». Кейс повинен мати сюжетну лінію, свої злети та падіння. Тому включіть до опису:
У прикладі нижче “Логомашина” і GigAnt виступають у ролі героїв, їх мета – розробка нової айдентики, антагоніст – інші послуги з підбору “синіх комірців”, а перипетії – питання вибору палітри кольорів.
Ще на етапі обговорення проекту погодьте з клієнтом можливість публікації кейсу: досвід показує, що вони схильні погоджуватись — про компанію дізнається нова аудиторія та, можливо, зацікавиться її діяльністю. На що слід звернути увагу під час вибору клієнта:
Компанії також можуть писати кейси, коли самостійно впроваджують нові технології у внутрішні бізнес-процеси. Такі кейси не менш затребувані на ринку — кожному хочеться дізнатися, як змінилася робота в одній компанії, щоб уміло впровадити цю технологію в себе.
Це скелет кейсу, на який вже накладається інформація про той чи інший проект.
Ось стандартна структура кейсу, де деякі пункти можна прибирати, додавати, міняти місцями залежно від специфіки проекту. Структура складається з блоків:
Якщо розглядати кожен кейс як окремий сюжет, то опис клієнта та постановка завдання служать у ролі «зав’язки», дослідження – це «розвиток дії», опис рішення – «розв’язування», результат та відгуки – «пролог».
Найкраще розпочинати роботу над кейсом ще до того, як він ним стане: тобто зберігати первісні ідеї, начерки, запропоновані на розгляд варіанти, які можна буде потім показати. При прочитанні цікаво дивитися сам процес створення, на обговорення командою ідей, а чи не лише результати.
Наприклад, в один із своїх кейсів ми вклали карту асоціацій — інструмент, яким дизайнери користуються під час генерації ідей, — так читачам стає зрозумілішим процес роботи над проектом.
Якщо такої можливості немає, поспілкуйтеся з проектною групою: попросіть надати додаткові матеріали для наповнення кейсу, розпитайте, чим керувалися під час створення проекту, які складнощі виникали і як вони їх вирішували. Наперед складіть окремий пул питань для цього завдання.
Далі самостійно все проаналізуйте: вивчіть представлені матеріали, які допоможуть зрозуміти ідею проекту та розповісти про всі тонкощі, ознайомтесь із соцмережами, сайтом та конкурентами компанії.
Інтерв’ю необхідні для відгуків, а вони, у свою чергу, для наповнення кейсу достовірною інформацією.
Складіть анкету з питаннями, які знадобляться для вашого кейсу. Для цього кілька разів його перечитайте та погляньте з боку читача: що йому більше цікаво? На які питання він хотів би отримати відповіді від першоджерела?
Запитання, які можна поставити представнику компанії на інтерв’ю:
Питання, які можна поставити проектній групі, залежать від специфіки вашого бізнесу та послуг:
Спершу напишіть текст кейсу, а вже потім готуйте візуальне оформлення: графіки, фотографії, зображення, які допоможуть читачеві зі сприйняттям інформації.
У прикладі ми візуалізували формулу, яка стала основою для розробки проекту, щоб точніше донести думку до читачів.
На цьому етапі варто враховувати стилістику написання. Наприклад, у «Логомашині», коли ми публікуємо кейси на власний сайт, розповідь ведемо від першої особи, в інших випадках – від третьої.
Насамкінець обов’язково перевірте, чи відповідають результати кейсу поставленим завданням. Якщо у вступі серед цілей зазначено «підвищення впізнаваності бренду», читачеві захочеться прочитати саме про це, а не про те, який класний вийшов у результаті кейс і які всі молодці.
Коли текст готовий, обов’язково надішліть його на узгодження з усіма сторонами (якщо є), які брали участь у створенні проекту. Після цього кейс можна публікувати:
***
Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram — Secretmarketingua
***
Автор: Роман Горбачов
Джерело: rusability.ru