Турецька компанія Onur Group планує інвестувати щонайменше $50 млн у видобуток природного графіту в Україні, який використовується для виробництва автомобільних акумуляторів. Про це пише “Forbes Україна”.
Період окупності інвестицій може становити від 5 до 10 років. При цьому українська компанія “Спис Україна”, що входить до групи Onur Group, вже отримала спецдозвіл від Держгеонадр на видобуток графітової руди на Буртинському родовищі у Хмельницькій області.
На думку експертів, це родовище може стати найбільшим в Україні за покладами графіту. В Держгеонадра вважають, що його запасів вистачить на 130 років.
“Залишилися ще деякі проблеми з відчуженням землі, однак процес триває”, – розповів головний координатор Onur Group Ukraine Емре Караахметоглу і додав, що дозвіл на розробку коштував компанії 44,8 млн грн, що вдвічі більше за стартову ціну.
За даними цінового агентства Argus, вартість графіту на кінець 2022 року становила $740 за тонну. Водночас максимальний річний обсяг виробництва на Буртинському родовищі може сягати 55 900 тонн графітного концентрату. Таким чином, річний дохід Onur Group очікується на рівні $41,4 млн.
Як пояснили в Onur Group, збагачений графіт з українського родовища використовуватиметься для виробництва автомобільних акумуляторів та як сировина для сталеливарної промисловості.
Forbes зазначає, що пріоритетними ринками для українського графіту є Європейський союз та США, які на 98% та 80% відповідно залежать від імпортних поставок.