Українські винороби отримали можливість виходити на нові ринки

Досягнення виноробної галузі України у 2022 році — повернення до Міжнародної організації виноградарства та виноробства (МОВВ).

Як говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства, сьогодні отримано офіційний прапор члена організації.

За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України Маркіяна Дмитрасевича, поновлення членства відкриє доступ українським виноробам до міжнародних баз та сучасних світових технологій, надасть можливість створювати конкурентний вітчизняний продукт і відкриє нові ринки.

«Це важливо для України в контексті євроінтеграції, в контексті того, що Україні потрібно буде визнавати світові та підвищувати свої внутрішні стандарти відповідно до стандартів ЄС. Зокрема, це стосується географічних зазначень та інших юридичних аспектів», — зазначив він.

Заступник міністра також підкреслив, що галузь суттєво постраждала через війну, частина підприємств припинили свою роботу, деякі опинилися на тимчасово окупованих територіях. Відновлення потребує значних ресурсів, часу та сучасного регулювання. Мінагрополітики підготувало законопроєкт про виноград та продукти виноградарства, який відповідає вимогам законодавства ЄС. Також у 2023 році продовжує діяти урядова грантова програма, яка включає також і можливість отримання грантів для закладання виноградників.


Для довідки: Міжнародна організація виноградарства та виноробства (МОВВ) є міжурядовою організацією науково-технічного характеру, який стосується виноградної лози, вина, винних напоїв, столового винограду, родзинок та інших продуктів на основі винограду. Цілями та завданнями МОВВ є захист інтересів виноробної галузі та створення сприятливих ринкових умов, гармонізації та відповідності методів аналізу, боротьба з шахрайством та недобросовісною конкуренцією на ринку. Україна стала 49-ю державою-учасницею МОВВ. На період воєнного стану МООВ зробила виключення для України, звільнивши від сплати членських внесків.