Сільгоспвиробники витрачають $500 тис. на рік на автоматизацію
Нині сільгоспвиробники витрачають у середньому $500 тис. на рік на автоматизацію у відповідь на постійну нестачу сільськогосподарських робітників. Показник інвестицій у сільськогосподарські технології зріс на 25% порівняно з попереднім роком.
Про це свідчить щорічний звіт Western Growers Specialty Crop Automation Report.
«У звіті цього року детально розглядаються деякі нові галузі: європейський ринок, сільське господарство з контрольованим середовищем і новаторський бік автоматизації. Ми виявили прогрес з погляду збору коштів і тяги в ключових галузях, таких як прополювання, обприскування і допомога в зборі врожаю, і менший прогрес в інших ключових галузях», — відмітив віцепрезидент з інновацій у WG Волт Дафлок,
Серед висновків звіту:
- Близько 70% виробників, які беруть участь, вказали, що вони вклали кошти в автоматизацію у 2022 році, водночас середньорічні витрати на одного виробника становлять від $450 тис. до $500 тис. Це свідчить про значне збільшення порівняно з минулим роком, коли середні інвестиції в автоматизацію становили від $350 тис. до $400 тис. на одного виробника на рік.
- Найбільшого прогресу було досягнуто в сегментах допомоги при прополюванні та збиранні врожаю. Готові до ринку рішення здатні досягти економічних цілей виробників і розв’язати основні проблеми, такі як нестача робочої сили. Виробники повідомили про рентабельність інвестицій у рішення з прополювання менш ніж за один-два роки залежно від типу культури та використовуваної технології.
- Виробники хочуть більше навченого агротехнічного персоналу, при цьому 50% вказали, що у них є внутрішні співробітники, які присвячують більшу частину свого часу інтеграції інвестицій в автоматизацію. Це свідчить про те, що процес підвищення кваліфікації сільськогосподарських кадрів йде повним ходом.
- Час, необхідний для створення рішень для автоматизації, скорочується, а витрати зменшуються завдяки загальному прогресу в робототехніці та галузях, не пов’язаних із сільським господарством, які приносять користь агротех-стартапам, а також зростаючому кадровому резерву, який агротех-стартапи можуть додати до своїх команд.