Ринок торговельної нерухомості в Україні зіткнувся з великими викликами, порівняно з рештою сегментів комерційної нерухомості, однак йому вдалося стабілізуватися на рівні 2022 року. Про це у колонці на “Інтерфакс-Україна” повідомив керуючий партнер консалтингової компанії CBRE Ukraine Радомир Цуркан.
Зокрема, Індекс добробуту ритейлу у грудні минулого року досяг найвищого рівня з початку війни (29,3 пункту) після падіння до 16,7 у березні 2022 року та продовжує стабільну динаміку в I кварталі поточного року.
“Попри руйнування та пошкодження… 76% торгових центрів по всій Україні перевідкрилися вже на кінець 2022 року. Ритейлери та орендарі протягом минулого року також швидко відновлювали свою активність… Хоча частина міжнародних fashion-брендів все ще повторно не відкрила своїх локацій, більшість брендів відновили свою роботу, а деякі розпочали активну експансію на заході країни”, – розповів Цуркан.
За його прогнозами, попри певну економічну стабілізацію відновлення ритейлу буде поступовим через значний відтік населення та пошкодження інфраструктури.
“Однак очікувана масштабна післявоєнна реконструкція та інвестиції спочатку з боку багатьох міжнародних організацій, а потім приватного капіталу забезпечать необхідний поштовх для промисловості та економіки загалом… Приплив міжнародних гравців… потенційно може істотно вплинути на ринок торговельної нерухомості зокрема”, – наголосив експерт.