Договори купівлі-продажу землі на площу 448 тис. га були оформлені з початку відкриття ринку до середини вересня 2023 року.
Про це повідомляє «Опендатабот», посилаючись на дані дослідження Моніторинга земельних відносин.
«Загалом за два роки станом на середину вересня 2023 року найбільшу кількість земельних угідь було передано у спадщину — 828 тис. га. Для порівняння, за той самий час за договорами купівлі-продажу було продано лише 365 тис. га», — сказано в повідомленні.
Від загального обсягу проданої землі більшу частину оформили протягом перших восьми місяців, до початку повномасштабного вторгнення — 203 тис. га.
Певне пожвавлення на ринку спостерігалось з лютого 2023 року, натомість влітку зафіксовано падіння як за кількістю угод, так й за площею проданих угідь, зазначають аналітики.
«Імовірно, це пов’язано з очікуваннями щодо розширення кола покупців землі — зокрема, з 2024 року купувати землю зможуть і юридичні особи», — нагадали в «Опендатабот».
Загалом середня площа угоди купівлі-продажу складає 2,2 га. Водночас середня ціна угоди становить 39-45 тис. грн.
Найдешевшою за весь час із моменту відкриття ринку стала земля на Херсонщині — 23 тис. грн за гектар, а найдорожчі угіддя виявилися на Львівщині — 132 тис. грн, Київщині — 119,7 тис. грн та Івано-Франківщині — 98,112 тис. грн.
Усього 26,75 тис. українських земельних ділянок орендують компанії із росії, свідчать результати дослідження.