Україна посідає 2-ге місце за кількістю AI-компаній серед країн Центральної та Східної Європи
Про це написав міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.
«Усього в нас налічується понад 243 компанії у сфері штучного інтелекту. Україна є домом для таких всесвітньовідомих AI-стартапів, як Grammarly, Preply та People ai. З 2019 року дві українські AI-компанії стали «єдинорогами», а три найбільші українські AI-стартапи оцінюються в понад $14,5 млрд», — пише Федоров.
Українці впроваджують штучний інтелект в оборону, освіту та державне управління. А інноваційні рішення українських ШІ-компаній вже давно вийшли на міжнародний ринок, додали в Мінцифри.
За останні 10 років кількість спеціалістів у сфері штучного інтелекту і машинного навчання зросла у 5 разів, і зараз це 5 200 професіоналів.
«Очікуємо, що це число виросте на 330% у наступні кілька років. Чим більше якісних кадрів, тим більше компаній та інноваційних AI-рішень», — додав міністр.
Також він зазначив, що для того, щоб збільшити кількість спеціалістів, потрібно перезавантажувати освіту. Зараз в Україні відкрито 106 навчальних програм зі штучного інтелекту. Ключовий крок для підготовки сильних спеціалістів — налагодження співпраці між університетами та AI-компаніями, щоб студенти мали доступ до практичних знань і досвіду.
Найбільшими центрами розвитку ШІ-технологій в Україні стали Київ і Львів. У Києві працює 177 компаній, зосереджених на ШІ, а у Львові — 43. Після тих ідуть Харків, Одеса та Дніпро з середнім показником у 21 компанію на місто.
Також у Мінцифри зазначили, що з початком повномасшатбного вторгнення в Україні значно збільшилася кількість defence tech стартів, які використовують ШІ.
«Впевнений, що Україна зможе опанувати тренд штучного інтелекту і стати лідером не лише в Європі, а й у світі», — написав Федоров.
Дослідження екосистеми штучного інтелекту в Україні проводили інвестиційна група Roosh і найбільше українське AI-ком’юніті AI HOUSE за підтримки Мінцифри.