Нікель, свинець та миш’як виявляють на полях України після бойових дій

Міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience провела перевірку стану ґрунтів у постраждалих від війни регіонах країни.

Як говориться у повідомленні компанії, ініціатива дозволяє перевірити придатність полів, які зазнали впливу бомбових, ракетних або артилерійських вибухів, для подальшого ведення господарської діяльності.

«За результатами аналізу у перевірених 400 зразках ґрунту фермерських господарств виявлений вміст нікелю, який перевищує гранично допустимі норми максимум на 20%. Також більшість перевірених полів мають достатньо високий вміст свинцю та миш’яку в деяких із відібраних зразків, але в межах гранично допустимих норм», — уточнили в компанії.

Зазначається, що ґрунт з фермерських господарств тестується у сучасній сертифікованій лабораторії Corteva в Гадеско, Італія, на наявність потенційного забруднення важкими металами (миш’яком, залізом, свинцем, марганцем, ртуттю та нікелем) та вміст основних поживних елементів (азоту, фосфору, калію, магнію тощо). Для визначення стану полів також аналізується структура ґрунту, вміст органічних речовин та інші агрохімічні показники.

У Corteva зауважили, що надлишок нікелю в ґрунті може призвести до захворювання рослин, порушення їхнього метаболізму та зниження урожайності, а також накопичення нікелю в продукції, що робить її непридатною для харчових та кормових цілей. Для усунення надлишку металу фахівці рекомендують використовувати відомі та доступні методи покращення структури ґрунтів — глибоку оранку, вапнування, застосування органічних добрив тощо, а також наголошують на необхідності ретельно відслідковувати вміст нікелю у збіжжі, зібраному на полі.

«Згідно даних уряду, до 25% української землі зазнали впливу війни. А така загроза ґрунтам України може становити серйозні ризики для майбутнього сільського господарства в країні, а також для її внеску в забезпечення продовольчої безпеки в усьому світі. Базуючись на отриманих результатах та наданих рекомендаціях фахівців Corteva, агровиробники вже можуть прийняти рішення щодо доцільності або особливостей використання досліджених полів для вирощування сільськогосподарських культур або проведення заходів, які зменшать вплив забруднення», — говорить керівник з агрономії та розвитку технологій Corteva Agriscience в Україні Сергій Резніченко.

Він закликав українських фермерів брати участь у проєкті, щоб мати більш повну картину щодо уражених воєнними діями регіонах.

Фермери можуть замовити аналіз через мобільний додаток Soil Test, доступний на App Store та Google Play, де міститься вся необхідна інформація стосовно відбору та передачі зразків ґрунту на перевірку. За результатами перевірки фермери отримують звіт з інформацією про склад ґрунтів, придатність для ведення сільського господарства та заходи, які можна провести для покращення їхнього стану, зокрема рекомендації щодо потреби додаткового внесення поживних елементів для отримання запланованого урожаю.


Для довідки: Corteva, Inc. (NYSE: CTVA) — це глобальна, винятково сільськогосподарська компанія, яка поєднує провідні інновації в галузі, активну взаємодію з клієнтами та оперативне виконання, щоб вигідно надавати рішення для найактуальніших світових проблем сільського господарства.