Все більше українців обирають емігрувати до інших країн. Однією з головних причин є проблеми зі світлом внаслідок російських обстрілів
Складна енергетична ситуація в Україні у липні призвела до збільшення міграції громадян за кордон. Загалом з початку 2024 року кількість українців, що виїхали, зросла майже на 400 тисяч.
Про це йдеться в Макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України (НБУ) станом на вересень.
За оцінкою Організації Об’єднаних Націй (ООН), кількість українських мігрантів у світі сягнула 6,7 млн осіб станом на 19 серпня 2024-го. Ще місяць тому їх було на 160 тис. менше (6,58 млн громадян).
Найбільше мігрантів з України наразі у Німеччині (1,1 млн), Польщі (976 тис.) та Чехії (361 тис.), свідчать дані Євростату. Також велика кількість українців обирають мігрувати в Іспанію, Румунію, Словаччину.
Водночас деякі країни, які приймають українських мігрантів, поступово роблять жорсткішими умови перебування.
Так, у Польщі створюють умови переходу з поточного тимчасового захисту на тимчасове проживання. Починаючи з липня 2024 року, для більшості скасовано одноразову допомогу в 300 злотих на проживання та допомогу в розмірі 40 злотих на проживання та харчування в приватних будинках.
У Чехії ввели обмеження на проживання в державному гуманітарному житлі не більше 150 днів, після чого діють стандартні умови оренди.
Тим часом у Німеччині при найбільшій кількості мігрантів фіксується найнижчий рівень зайнятості серед українців у ЄС через значні виплати під час навчання, тому їх планують переглянути. Також жорсткіше регулюватимуть відмову від роботи.
При цьому в Україні через міграцію, що зростає, посилився дефіцит працівників, особливо кваліфікованих. Як наслідок — зарплати продовжують зростати.