Ми живемо в епоху, коли смартфони та планшети стали невід’ємною частиною життя майже кожної людини. Почитати свіжі новини, дізнатися прогноз погоди, вивчити програму ТБ, замовити квитки на поїзд, забронювати готель у моря, оплатити комунальні послуги, вибрати квитки в театр – все це і багато іншого в сучасному світі люди звикли робити на екрані свого улюбленого мобільного пристрою.
Тому на догоду сучасним трендам і своєї цільової аудиторії, розробники сайтів замислюються над тим, як виглядатимуть їхні продукти на планшетах і смартфонах. І коли справа доходить до визначення функціональності, часто у багатьох виникає дилема – адаптивний дизайн або мобільна версія? До слова, ця дилема виникає лише у деякої частини власників компаній, більш-менш «підкованих» в питаннях Інтернет-технологій, інші просто не в курсі, чим одне відрізняється від іншого. А відмінності, безумовно, існують, і в певних випадках вони можуть виявитися целеполагающего.
Давайте розбиратися.
Згідно «Вікіпедії», адаптивний дизайн – це:
Дизайн веб-сторінок, що забезпечує правильне відображення сайту на різних пристроях, підключених до Інтернету і динамічно підстроюється під задані розміри вікна браузера.
Іншими словами, адаптивний сайт вміє видозмінюватися, в залежності від того пристрою, на якому його переглядають. Подивіться, як виглядає адаптуюся (прим. Авт .: скорочено від «адаптивний дизайн») на комп’ютері, планшеті і смартфоні.
«Вікіпедія» вважає, що це:
Сайт, розташований в мережі або на локальному носії за певною адресою (домену), створений для перегляду на мобільних пристроях, найчастіше для перегляду за допомогою мобільного браузера.
З формулювання стає зрозуміло, що такий сайт з самого початку орієнтований виключно на користувачів планшетів і смартфонів. І користувачі ноутбуків з екраном 20 ‘- це не їхня цільова аудиторія. Більш того: такі сайти будуть викликати смуток-тугу при перегляді на широкоформатних екранах.
Здавалося б, навіщо потрібні мобільні версії, якщо вже придумали адаптуюся?
Окремо хочеться сказати по п. 1 переваг мобільної версії.
Що може шукати користувач ПК на сайті автосалону? Великі красиві фотографії? Звісно. 3D-панорами інтер’єру автомобілів? Можливо. Все це надзвичайно незручно сприймати через мобільний пристрій невеликих розмірів. Я насилу собі уявляю «задоволення» від перегляду HD-зображень на екрані того ж сьомого iPhone. А що може шукати на тому ж сайті автосалону користувач смартфона? З високою часткою ймовірності – ціни, комплектації, адреси дилерської мережі. Ось що необхідно виводити на перший план мобільним користувачам!
До речі, хлопці з LiveJournal молодці – відмінно використовують перевагу № 1. У мобільній версії вони дають своїм користувачам найголовніше: доступ до журналу, друзям і написання замітки, нижче йдуть теми дня. На комп’ютері картина зовсім інша.
Не слід вибирати між адаптивен і мобільною версією виключно з розрахунку різниці між кількістю переваг. Потрібно виходити з цілей і завдань, які стоять перед сайтом, цільової аудиторії та її потреб.