Соціальні мережі багатьох компаній та експертів є основним майданчиком для просування товарів та послуг. Якщо продаж відсутні або знижуються, не поспішайте шукати причини в кризі чи сезонності, спочатку проаналізуйте свої дії, можливо, ви самі припускаєтеся помилок.
Найважливіша помилка, про яку говорять усі маркетологи. Щоб продавати, потрібно розуміти потреби, біль та можливості своєї цільової аудиторії. І це стосується продажу не тільки в соціальних мережах. Наприклад, ви ставите низьку ціну на свій продукт із розрахунком на великі продажі, а клієнти не купують. Швидше за все, причина криється в нерозумінні своєї аудиторії. У споживачів, яким важлива якість, дешевий продукт викликає сумніви. Орієнтир на клієнтів допомагає продавати продукт, скорочуючи шлях клієнта, а отже, зменшуються витрати на маркетинг.
Проводьте аналітику та не орієнтуйтесь на інформацію «з голови». Вивчайте своїх клієнтів та аналізуйте конкурентів, їх аудиторію та взаємодію з ними:
Для вивчення своєї ЦА:
Нерозуміння клієнтів часто спричиняє іншу помилку — ви не можете відчути цінність свого продукту, побачити його переваги. Важко зробити затребуваним і продати продукт, переваги якого не можна вважати. Ви самі повинні розуміти, що продаєте і кому, яку проблему вирішуєте і чим відрізняється від конкурентів.
Щоб підвищити цінність у власних очах споживача, потрібно розкрити кілька компонентів: корисність, гарантію, функціональність і комфорт. Пишіть пости, що чіпляються, робіть сторітлінг, в якому розкривайте переваги продукту для споживачів. Постійно тестуйте майданчики на яких спілкуєтеся з клієнтами, виявляючи високу клікабельність та залучення. Покажіть, яку користь дає продукт, які проблеми вирішує. Наприклад, не “марафон з продажу всього за 10 тисяч рублів”, а “марафон з продажу на високі чеки з покроковим планом зростання на 6 місяців і секретними техніками, завдяки яким ви зможете закривати в угоду кожного другого клієнта”.
Одна з найчастіших помилок, яких припускаються при продажах, — невідповідна «упаковка». У будь-який продукт ми закладаємо певні значення, але не завжди можемо донести їх до покупця. Нам здається, що ми продаємо класний продукт і цього достатньо. Але це зовсім негаразд. Фізичний товар має на увазі правильну упаковку. А якщо ви працюєте онлайн, то в упаковку входить все: соцмережі, сайт та будь-який майданчик, де ви спілкуєтеся з клієнтами від першого контакту до покупки. Якщо ви продаєте в соціальних мережах, пам’ятаєте, аудиторія не буває гарячою. Вона «прогрівається» через візуал, тексти, дизайн та комунікацію.
Навіть якщо людина не купує відразу, вона підписується, якщо її зачепив обліковий запис. А це вже можливість прогріти його контентом і зробити продажі. Щоб людина підписалася, вона з перших секунд має розуміти, що ви пропонуєте і чим відрізняється від інших.
Упаковка бізнесу складається з кількох верств:
Одна з найпоширеніших помилок – якісний продукт продавати не потрібно, а клієнти самі прийдуть та куплять. На жаль, у соцмережах такий підхід не працює.
Якщо ви хочете монетизувати свій обліковий запис, потрібно заявити про це і дотримуватися порад, які допоможуть продавати в соціальних мережах:
Якщо ви не стежите за конкурентами, то припускаєте велику помилку. Слідкувати за конкурентами означає розуміти ринок. Аналізуючи їх, ви дізнаєтеся про потреби клієнтів, зрозумієте їх біль та бажання — це безцінна інформація, щоб зрозуміти, як пропонувати свій продукт. Плюс вона абсолютно безкоштовна, адже конкуренти вже витратили гроші, щоб з’ясувати це. І вони прогріли ринок. Клієнт вже знає про продукт, він не купив його у конкурента, але, можливо, придбає у вас. Робіть те, що роблять все, але розвивайте свій бренд. Так ви сформуєте свою відмінність і відбудуєтеся від конкурентів.
Наприклад, Coca-cola – лідер на ринку прохолодних напоїв. Але бренд не просто чергове газування, а справжній символ головного свята у всьому світі, адже «Свято до нас приходить…».
Аналіз конкурентів дозволяє не відриватися від реальності та перевірити власні гіпотези – буває, що ринок не готовий. Наприклад, Леонардо да Вінчі – великий італійський художник, був новатором, він заклав основу класичного мистецтва, але не був гідно оцінений сучасниками. Уявіть, як склалася б доля, якби він використовував соціальні мережі для свого просування та бюджет на рекламу. Напевно, його роботи було б визнано ще за життя.
Соціальні мережі — ефективний інструмент продажу для комунікації з потенційними та поточними покупцями. Тому бренди та експерти повинні намагатися уникати поширених помилок, перерахованих вище.