Згідно з новим дослідженням, проведеним агентством користувацького контенту EnTribe, споживачі втомлюються від інфлюенсер-маркетингу і починають шукати користувацький контент, або контент, пов’язаний з брендом, створений самими клієнтами.
Опитування було проведене у квітні 2023 року і охопило понад 1000 американських споживачів віком від 18 до 60 років і старше, щоб зрозуміти, як споживачі сприймають бренди, які використовують традиційний контент від інфлюенсерів, порівняно з контентом, створеним користувачами.
З опитаних 86% заявили, що вони більш схильні довіряти бренду, який публікує контент, створений користувачами, порівняно з 12%, які схильні купувати продукт, просунутий інфлюенсером.
Крім того, 81% респондентів заявили, що використання брендом інфлюенсерів або не впливає, або має негативний вплив на їхнє сприйняття цього бренду, причому більше половини (51%) зізналися, що прогортують пости інфлюенсерів. Ще 62% респондентів повідомили, що ніколи не купували продукт, який просуває інфлюенсер, а 42% з тих, хто придбав продукт, схвалений інфлюенсером, зізналися, що шкодують про покупку.
За словами Адама Дорнбуша, засновника та виконавчого директора EnTribe, ці результати підкреслюють більший зсув від інфлюенсер-маркетингу до брендів, що зосереджуються на контенті, створеному споживачами. «Втома від інфлюенсерів» – термін, який використовується для опису того, що аудиторія втомлюється від повторюваного контенту від інфлюенсерів, є основним рушійним фактором цього зсуву.
«Коли ми починали цю місію, деякі компанії хотіли користувацького контенту. Інші ніколи не чули про нього. Зараз більшість компаній розуміють, що це більш достовірний спосіб просування продукції, – говорить Дорнбуш. – Сьогодні споживачі дуже добре обізнані про інфлюенсерів, особливо покоління Z. Вони знають, що їм платять. Як тільки вони дізнаються, що їм платять за просування продукту, вони втрачають справжність».
На відміну від контенту інфлюенсерів, користувальницький контент часто створюють клієнти та справжні шанувальники бренду, які часто бажають взаємодіяти з брендом з інших причин, ніж спонсорство.
Більшість споживачів вважають, що можуть довіряти рекомендаціям щодо продукту, які походять з користувацького контенту. 90% опитаних повідомили, що придбали продукт під впливом друзів або сім’ї. Ще 82% кажуть, що вони були б більш схильні купувати у бренду, якби він використовував більше користувацького контенту в маркетингових ініціативах.
Entribe вперше провів це дослідження минулого року. Компанія планує повторити його пізніше цього року, щоб зрозуміти, як споживачі продовжують ставитися до стрічок соціальних мереж.