У сучасних реаліях компаніям доводиться боротися за увагу споживача: конкуренція все більше посилюється, розширюється різноманіття товарів і послуг на ринку. В таких умовах важко залишатися конкурентоспроможними і далеко не всім і не завжди це вдається.
***
Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua
***
Щоб підвищити впізнаваність бренду в свідомості потенційних клієнтів і зміцнити позиції серед вже існуючих, необхідно розробляти і дотримуватися стратегії позиціонування. Саме стратегія дозволяє диференціювати, створювати правильні асоціації з брендом у аудиторії, завдяки чому компанія може посилити свої позицій і зайняти найбільш вигідні в своїй ніші.
Позиціонування необхідно і справді приносить вигоду бізнесу. Якщо коротко описати цей термін, то позиціонування – формування певного образу компанії в уяві цільової аудиторії таким чином, щоб ця компанія найбільш вигідно відрізнялася від своїх конкурентів. При цьому в свідомості споживачів повинні закладатися асоціації з певними характеристиками: реальними і уявними.
Таким чином, у кожної компанії є свій образ, є набір конкретних характеристик і асоціацій, які виникають в підсвідомості у споживачів.
Позиціонування прямо пов’язане з лояльністю клієнтів і їх бажанням придбати продукти бренду. Через позиціонування компанії слід відображати основні властивості, якість товарів і / або послуг і (що особливо важливо) проблеми, які споживачі можуть вирішити, співпрацюючи з компанією.
Важливо, що позиціювання має бути розраховане на цільову аудиторію, для якої призначений товар. Тому перед розробкою позиціонування компанії слід задати собі питання: хто є моєю цільовою аудиторією? Потрібно мати чітке уявлення ЦА, для цього слід ще раз подивитися на ринок, сегментувати аудиторію, оцінити потенціал кожного сегмента, виявити мотиви, бар’єри та інсайти споживачів.
Існує величезна безліч способів позиціонування компанії. Важливо запам’ятати, що кожен випадок індивідуальний, унікальний і підлаштовується під конкретні ринкові умови, тому необхідно враховувати ринок і ресурси компанії.
Стратегія позиціонування базується, в першу чергу, на потреби клієнтів і індивідуальності бренду. Важливо визначити позицію, в якій будуть поєднуватися винятковість, відміну від конкурентів, а також актуальність.
Наприклад, бренд Volvo ставить акцент на безпеці; бренд Natura Siberica – на натуральності та органічному складі косметики; Apple – на високій технологічності.
Приклад: M & M’s: «Тане в роті, а не в спеку». Існує велика різноманітність шоколаду, але M & M’s змогли виділити свій продукт на тлі конкурентів – їх шоколад не тане в руках.
Наприклад, фраза «Адже ви цього варті», яка асоціюється у мільйони жінок з косметикою L’Oreal Paris. Рекламний слоган відображає взаємини бренду з аудиторією, його основні цілі: виконувати бажання жінок по всьому світу, допомагаючи їм відчувати себе красивими і бажаними.
Наприклад, слоган Nike: Just do it ( «Просто зроби це»). Бренд надихає споживачів, вселяє впевненість в собі: все можливо і все перешкоди можна подолати, тільки зроби це.
Приклад: авіакомпанія Southwest Airlines Company, яка не надає своїм клієнтам того розмаїття послуг, що є у інших. Але клієнти готові знову і знову вибирати цю компанію, коли потрібно максимально скоротити витрати на дорогу. Адже тимчасові незручності компенсуються низькими цінами на квитки.
Приклад: слоган The best or nothing ( «Краще або нічого») бренду Mercedes-Benz. Бренд транслює своє прагнення бути кращим на ринку, а також основні цінності: бездоганність, привабливість і відповідальність.
Стандартний процес розробки позиціонування складається з наступної послідовності етапів:
При розробці позиціонування вам потрібно пам’ятати наступні питання:
В даний час позиціонування є одним з найбільш дієвих способів дистанціювання від конкурентів і зміцнення існуючих позицій компанії в певній ніші.
Коли компанія не займається позиціонуванням, то образ бренду формується опосередковано і не завжди такий, як хотілося б.
Розробляти стратегію позиціонування варто в таких випадках:
Відомий бренд впливає абсолютно на всі сфери бізнесу, починаючи з залучення персоналу і закінчуючи міцним утриманням інтересу аудиторії на ринку.
Сильне позиціонування дозволяє відбудуватися від конкурентів, залучити цільову аудиторію, ефективно вибудувати з нею комунікацію і зміцнити позицію на ринку.
Джерело: rusability.ru