Email розсилка відноситься до ефективних інструментів Діджитал-маркетингу з високою окупністю інвестицій (ROI). Одна з причин цього криється в тому, що мілленіали вважають за краще вести ділові комунікації по електронній пошті.
Як бізнесу використовувати email маркетинг для залучення клієнтів і стимулювання продажів? Читайте в новій статті.
***
Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua
***
Просування товарів і послуг через email-розсилки залучає нових клієнтів і утримує існуючих, заохочуючи повторні відвідування на сайт. Саме з цієї причини email маркетинг корисний для будь-якого бізнесу. Але це не єдині причини, чому вам варто застосовувати email маркетинг вже зараз.
За даними DMA, середній ROI в email-маркетингу складає 42 $. Іншим словами, кожен долар, витрачений на email-маркетинг, приносить прибуток в розмірі 42 $. Якщо ви запланували розпродаж або акцію, оповіщення про це через розсилку стане відмінною маркетинговою стратегією для залучення клієнтів і стимулювання продажів.
За допомогою email маркетингу компанії можуть безпосередньо звертатися до потенційних клієнтів. В даному випадку email маркетинг ефективніше публікацій в соцмережах, тому що він більш персоналізований і цілеспрямований. Регулярно відправляючи email-листи, ви ближче знайомите передплатників з брендом, його продуктами або послугами. Діліться з клієнтами корисною і експертної інформацією в своїй області, і тим самим завойовує їхню довіру. Таким чином, грамотна розсилка поставить ваш бренд в центр уваги.
На email-маркетинг ви витратите набагато менше, ніж на традиційні маркетингові кампанії. Мільйони email листів відправляються з меншими витратами, ніж, наприклад, SMS повідомлення. На початковому етапі виберіть сервіс email-розсилки, який вирішить ваші поточні завдання при мінімальних витратах. Поступово ваша клієнтська база збільшиться, і тоді вам, можливо, варто задуматися про використання платформи автоматизації маркетингу.
Якщо ви тільки робите перші кроки в email маркетингу, необов’язково збирати велику команди технічних фахівців. Сьогодні сервіси розсилки мають інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, а служби підтримки завжди готові прийти на допомогу, якщо виникнуть проблеми з налаштуванням поштового домену або вивозили листів. Крім того, багато сервісів автоматизації маркетингу надають користувачем візуальні Drag-and-Drop редактори для швидкого створення ефективних email-листів.
Більшість сервісів email-розсилок відстежують і візуалізують такі показники ефективності, як вивозили листів, переходи по посиланнях, Open Rate, CTR та інші. Помітивши, що один з параметрів пішов на спад, просто внесіть зміни.
Коли ви починаєте роботу з email маркетингом, перше, що вам потрібно – база email-адрес. Щоб роздобути ці адреси, необхідно розробити хоч якусь стратегію. Звичайно, можна купити базу email адрес, але нічим хорошим така ініціатива не закінчиться. Більшість листів заблокують спам-фільтри, а ті листи, які все-таки дійдуть до поштових скриньок, одержувачі власноруч відправлять в папку «Спам». Чи стане великим плюсом, якщо ви самі крок за кроком органічно зберете базу email-адрес. Ось кілька порад, як це зробити.
Є три типи кнопок заклику до дії (Call to Action):
Згідно з дослідженням, персоналізовані CTA на 202% краще, ніж базові і мультиваріантного CTA.
Кожен відвідувач вашого сайту або блогу шукає щось конкретне. Якщо він отримає персоналізований заклик до дії, заснований на його потребах, шанси на клік збільшаться.
Спливаюче вікно (від англ. “Pop-up”) – це інформаційне або рекламне пропозицію, яке відображається поверх веб-сторінки браузера. Таке вікно призначене для швидкого залучення уваги користувачів і в більшості випадків містить кнопку CTA.
Покажіть відвідувачеві pop-up, релевантний змісту сторінки, коли він проведе на цій сторінці значний час. Такий тип спливаючого вікна називається timed pop-up і є найпопулярнішим. Існують і інші види спливаючих вікон, наприклад, Scroll Pop-Up. Вони з’являються, коли відвідувач Скролл сторінку до певного відсотка. Якщо ви хочете утримати користувача від закриття сторінки, скористайтеся Exit Pop-Up.
З’являючись на екрані в потрібний момент, попап можуть внести значний вклад у створення бази електронних адрес. Важливо пам’ятати, щоб вони відповідали індивідуальним поведінки, інтересам і потребам відвідувача.
Facebook, Twitter, Instagram і LinkedIn – відмінні майданчики для охоплення великої аудиторії і збору email-адрес. Створіть персональну сторінку або бізнес-аккаунт. Регулярно розміщуйте інформативний і цікавий контент в соціальних мережах, не забуваючи додавати посилання на свій веб-сайт або на цільову сторінку, де користувача зустріне кнопка CTA із закликом підписатися на email-розсилку.
Для побудови ефективної клієнтської бази необхідно чітко розуміти, які дані і з якою метою ви збираєте.
Ефективний інструмент для збору і зберігання даних про клієнтів – це платформа клієнтських даних (CDP). CDP збирає і аналізує дані з різних джерел. Основні переваги CDP платформи:
Бази даних – лише перший крок на шляху вибудовування відносин з клієнтами. Однак відправляти один і той же контент всім клієнтам в основі не наймудріше рішення. Кожен клієнт повинен отримувати релевантне повідомлення в потрібний момент. Тут вам знадобиться сегментація аудиторії.
Розділити аудиторію можна на основі наступних даних:
Сегментація – це ключ до створення індивідуальних і персоналізованих повідомлень для вибудовування міцних і довгострокових відносин з клієнтами.
Email маркетинг – це гнучкий і вигідний спосіб залучення потенційних клієнтів і утримання існуючих. Створіть базу email-адрес, сегментує цільову аудиторію і відправляйте персоналізовані email листи, щоб побудувати міцні відносини з клієнтами.
***
Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua
***
Джерело: rusability.ru