У вирішенні цього питання ефективні програми лояльності. Вони спонукають клієнта повертатися знову і знову навіть через роки після першої покупки.
Якість і користь товару, а також задоволеність клієнта – це стовпи, на яких базується рішення споживача купити продукт. Однак сьогодні в прагненні утримати клієнтів багато підприємств, серед яких страхові компанії, банки, авіакомпанії, готелі, ресторани, продуктові магазини і аптеки, покладаються саме на програми лояльності.
Програма лояльності включає в себе різні винагороди, здатні спонукати клієнтів знову купувати продукти або послуги бренду в майбутньому.
В середньому постійні клієнти витрачають на 31% більше, ніж ті, хто прийшов в компанію вперше. Більш того, вони частіше новачків вирішуються спробувати нові продукти.
У тому чи іншому вигляді програми лояльності існували ще кілька століть назад, але лише в останні роки вони набули широкого поширення, ставши більш продуманими, витонченими і націленими на довгострокову перспективу.
Часті польоти рейсами однієї авіакомпанії обертаються безкоштовним квитком, за постійні зупинки в одному готелі повертається Кешбек, а покупки продуктів в одній і тій же мережі винагороджуються бонусами. Спокуса отримати приз або знижку занадто великий, щоб пройти повз, тому програми лояльності – це потужний інструмент для підтримки лояльності клієнтів.
Бренди витрачають в п’ять разів більше на залучення нових клієнтів, ніж на утримання існуючих. Якщо ви підвищите показник по збереженню покупців всього на 5%, то зможете збільшити прибуток від 25% до 90%.
Створення програми лояльності є недорогий і високоприбуткової стратегією не тільки для утримання існуючих клієнтів, а й для збільшення вашої клієнтської бази.
Отже, як компанії створити ефективну програму лояльності:
Щоб програма лояльності виявилося ефективною, необхідно правильно вибрати її вигляд.
Більшість бонусних програм пропонують один бал за кожен витрачений рубль. Набравши достатню кількість балів, клієнт може оплатити ними частину своєї покупки.
Деякі компанії обмежують термін дії балів. Так надходять магазини, де покупки відбуваються регулярно: торговельні мережі, які займаються збутом товарів, косметики або побутової хімії. Небажання втратити знижку підстьобує клієнтів приходити в магазин навіть тоді, коли їм нічого не треба. А ось авіакомпанії, навпаки, не очікують, що їхні клієнти будуть літати щотижня, тому не обмежують термін дії бонусів.
Програма лояльності магазину одягу Concept Club
Кешбек – частина вартості покупки, яка повертається на карту клієнта. Чим більше витрачає клієнт, тим більше йому повертається.
Така бонусна програма особливо популярна в банківському середовищі. Наприклад, Тінькофф Банк повертає частину вартості будь-якої покупки, сплаченої за допомогою карти Tinkoff Black.
Повідомлення про нарахування кешбек по карті Tinkoff Black
Клієнт купує товари або послуги в одному магазині і отримує за це бонусні бали, які в подальшому може витратити в магазинах-партнерах. Таку програму складно реалізувати, але вона приносить високий прибуток. Головне, добре знати свого клієнта і розуміти, в яких продуктах і послугах він зацікавлений.
Компанії пропонують різні винагороди в залежності від статусу лояльного клієнта. Чим більше учасник витрачає, тим вище його статус, а чим вище статус, тим більше знижок та привілеїв він отримує.
Наприклад, лояльним клієнтам авіакомпанія S7 Airlines доступні чотири статусу. Володар класичної карти отримує можливість збирати бали та витрачати їх на преміальні квитки. У той же час клієнтові з платиновою карткою компанія, крім накопичення балів, пропонує безкоштовний вибір місця в салоні, доступ до зали очікування підвищеної комфортності, можливість підвищення класу обслуговування та інше.
Програма лояльності авіакомпанії S7 Airlines
Промокод являє собою комбінацію із символів, при активації якої покупець отримує знижку, безкоштовний продукт або інший бонус. Це відмінне доповнення до будь-якої бонусної програми. Він збільшує середній чек покупки і залучає нових клієнтів. Тут потрібно правильно розрахувати розмір знижки і умови використання промокодом, інакше є ризик опинитися в мінусі.
Сценарій автоматизації в платформі Altcraft Marketing
Програма лояльності – це безпрограшна стратегія і для клієнта, і для компанії. Клієнт отримує можливість заощадити на придбанні товарів улюбленого бренду, а компанія знаходить нових покупців і збільшує повторні продажу. Використовуйте цей інструмент для взаємодії з клієнтами, і результати не змусять себе чекати.
Джерело: rusability.ru