Бізнес-книги не замінять викладачів і точно не гарантують здобуття ступеня МВА, але можуть дуже допомогти до нього наблизитися
Спеціалізовані книги з бізнесу не лише дозволяють поглиблювати, розширювати і актуалізовувати знання, а й непогано економити, адже коштують значно менше, ніж спеціальний курс в провідній бізнес-школі.
Єдиний нюанс полягає в тому, що на ринку є багато бізнес-книг, і не завжди легко обрати саме ті, які будуть корисні. Щоб розв’язати цю проблему, низка провідних бізнес-шкіл з усього світу об’єдналась та в ході аналізу виділила топ-10 найкращих книжок для підприємців.
Це найчастіше рекомендована серед МВА-книг. В ній йдеться про основи організації нового бізнесу за допомогою моделі швидкого та постійного навчання шляхом тестування та експериментів.
«Стартап без помилок» пропонує підприємцям спосіб, який дозволяй досягти успіху шляхом безперервного тестування, адаптації та вдосконалення на основі наукового підходу.
За версією Forbes, це одна з найкращих книг про бейсбол та менеджмент. Любителі бейсболу дізнаються, як генеральному менеджеру оклендської бейсбольної команди Білі Біну вдалося створити сильну і успішну команду-переможця; шанувальники статистики – про те, як використовувати цифри, щоб отримати найкращі результати; а любителі людської природи і мотиваційних життєвих історій – як можна усунути і виправити часті помилки і недоліки.
Це глибоке дослідження людської поведінки. Поради Карнегі щодо стосунків і взаємодії зі споживачами допоможуть стати кращим продавцем. Знання, що містяться в книзі, можуть стати в пригоді власниками бізнесу для роботи з вимогливими клієнтами та завоювання їхньої довіри і лояльності.
Джим Коллінз аналізує діяльність і структуру компаній, яким вдалося здійснити прорив у вищу лігу бізнесу. Він відібрав фірми, які, попри всі кризи, 15 років поспіль показували найкращі результати у своїй галузі.
Як Gillette, Kimberly-Clark, Philip Morris та іншим вдалося взяти настільки високу планку? Коллінз вивів формулу – дев’ять кроків, які дозволять розкрутити маховик успіху до швидкості, яка приносить шалені прибутки.
Бен Горовіц, підприємець, інвестор Кремнієвої долини, співзасновник одного з найуспішніших венчурних фондів, не пропонує готових рецептів успіху та аргументовано пояснює, чому таких рецептів не існує. Горовіц розповідає, що в бізнесі, як і в житті, передусім потрібно розмежовувати своє сприйняття і факти, особисте та професійне, і тоді навіть рішення звільнити кращого товариша ні для кого не стане катастрофою.
Брати Хізи пояснюють, що підтримує поширення теорій змов, численних міських легенд та міфів. Чому деякі досить безглузді ідеї продовжують існувати, тим часом як безліч хороших задумів приречені на зникнення? Автори з’ясовують, що робить ідеї «липкими» і яка формула сприяє їхній успішності. Чи можна, вирахувавши формулу їхнього успіху, створити власну успішну ідею?
Книга дещо суперечить тому, про що йдеться в більшості бізнес-книг і, можливо, змусить дещо вийти з зони власного комфорту. Це свого роду керівництво щодо способів ведення сучасного бізнесу. Автори – підприємці-розробники програмного забезпечення, які займаються цим бізнесом понад 10 років і отримують стійкий прибуток.
Книга дає поради щодо використання прототипів замість реальних конструкцій, розповідає, чому в просуванні бізнесу така важлива гнучкість і чому отримання прибутків за межами основного бізнесу може призвести до його краху.
У своїй книзі Канеман вчить, як працює людська інтуїція як спосіб мати перевагу в переконанні. Він каже, що є дві системи, які впливають на те, як ми мислимо. Система 1 — швидке, автоматичне та емоційне мислення — спонукає нас до почуттів та вражень. Система 2 — раціональне мислення, повільне і систематичне — є причиною логічного мислення. Він точно визначає, коли слід піддатися Системі 1, а коли скористатися Системою 2.
Класичний бестселер, який навчив бізнес-світ, що безпечно — це ризиковано, дуже добре — це погано, і, перш за все, ви або видатні, або невидимі. Автора також називають «гуру маркетингу», і ця бізнес-книга має довготривалий вплив у всьому світі.
Годін пояснює важливість створення чогось унікального та привабливого для цільового ринку. Він наводить відповідні приклади таких компаній, як Apple та JetBlue. Він пояснює, як компанії брендують свої продукти у помітному стилі і використовують це як маркетинговий прийом.
Ця книга — посібник про те, як вести розкішний спосіб життя і бути незалежним від місця розташування. Ферріс розповідає про те, як легко можна віддати асистентів на аутсорсинг, щоб мати необмежену свободу робити все, що заманеться, як професіонали можуть подорожувати світом, не втрачаючи при цьому своєї роботи, і як легко можна позбутися 50% свого робочого навантаження.