Як показує практика, з цими правилами знайомі далеко не всі. Команда онлайн-сервісу PRNEWS.IO з’ясувала, що найбільше редакторів обурюють:
Навіть не варто говорити, що дуже часто тексти не відповідають редполітіке і не мають нічого спільного з тематикою медіа. Просто «ну дуже хочеться, щоб це опублікували саме ви». Ще одна поширена помилка: надсилати контент для платного розміщення в редакцію замість комерційного відділу.
В результаті редактори ображаються на піарників, а ті в свою чергу починають ненавидіти редакторів.
Ми недарма вирішили написати цю статтю. За останні два роки команда платформи PRNEWS.IO безкоштовно опублікували понад дві тисячі матеріалів в самих різних медіа і тепер можемо поділитися досвідом.
Існує думка, що медіа нічого не публікують безкоштовно. Це не так. ЗМІ зацікавлені в якісних матеріалах і в тому, щоб їх прочитало якомога більше людей, тому що від цього залежать їхні рейтинги.
Але щоб у редактора з’явилося бажання опублікувати ваш матеріал, потрібно уникати помилок, про які нам розповіли журналісти і редактори. Отже …
Не варто навіть намагатися пропонувати контент із застарілим інфоприводи. Те, про що всі знають, ніхто читати не буде. Це стосується всіх, навіть найбільш вузьких (а, може бути, їх особливо) галузей. Наприклад, в агросекторі варто розповідати про причини, за якими в цьому сезоні сіють більше однієї культури замість іншого, додати в матеріал статистики або проілюструвати інформацію виразної інфографікою.
І не варто в сотий раз говорити про проблеми з ростом цін на паливо або нескінченно скаржитися на низькі закупівельні ціни вирощуваних культур. Це загальна біда, про яку всі знають.
Звернути увагу редактора на те, що матеріал актуальний, можна навіть в темі листа, але про важливість теми поговоримо нижче.
Перш ніж відправляти щось до редакції, постарайтеся з’ясувати, яка редакційна політика прийнята в цьому ЗМІ. Це відкриті дані, вивчення яких допоможе уникнути непорозумінь.
У кожному ЗМІ є свої вимоги до:
Найпростіше: перш ніж готувати матеріал для конкретного ЗМІ, зайдіть на сайт і просто подивіться, що вони публікують і в якому емоційному ключі. Розуміння Tone of Voice видання допоможе уникнути непорозумінь.
Крім того, деякі видання в принципі не публікують нічого безкоштовно і не розміщують сторонній контент. Це також відкрита інформація і це потрібно враховувати.
Один з найважливіших моментів, від якого залежить, чи буде редактор читати ваш матеріал, навіть якщо він просто відмінний і супер актуальний, в принципі.
Кожен лист має містити:
Повертаючись до актуальності контенту і відповідно обсягів вимогам ЗМІ: як журналіста не зацікавить занадто короткий матеріал, так само навряд чи хтось дочитає до кінця розмазала «простирадло» з утомливих перерахуванням спікерів, організацій, які, на думку автора, повинні з незрозумілої причини зацікавити читача. Ніяких важливих повідомлень або корисних рекомендацій в посланнях такого роду немає. Мабуть, автори не спромоглися ознайомитися з інтересами аудиторії видання (а також і свою цільову аудиторію), просто треба було щось написати, ну ось і написали.
Якщо ви додаєте коментар експерта, нехай це буде особа, яка все знають у вашій сфері. Експертна думка додасть ваги статті.
Ми вже говорили про картинках, інфографіку та статистичних даних. Це реально прикрашає текст, але не потрібно забувати про джерела такої інформації: картинки повинні бути підписані, результати досліджень (НЕ ваших) підкріплені посиланнями і т.д.
Редактори не люблять, коли їх завалюють листами 3-4 рази в тиждень. За такою наполегливістю може послідувати додавання в чорний список. З іншого боку, нагадувати про себе необхідно. Щодня ЗМІ отримує десятки матеріалів, які претендують на публікацію і ваш лист може просто загубитися в купі подібних, тому нагадувати про себе раз на тиждень цілком достатньо.
Редакція надіслала правки. Що робити?
Правити. У ЗМІ є чітке розуміння, як повинен виглядати матеріал, тому в проханнях щось підкоригувати немає нічого страшного. Це навіть непогано, тому що:
Підводячи підсумок, сформулюємо кілька порад:
***
Дізнатися більше про секрети успішного маркетингу можна на нашому каналі в Telegram – Secretmarketingua
***
Джерело: rusability.ru