Програму «Доступні кредити 5-7-9%» модернізують. Потрібно це, для того, щоб допомогти бізнесу та переробним підприємствам на деокупованих територіях.
«Бізнес, який працює на деокупованих територіях, потребує особливої уваги та фінансової підтримки, щоб мати можливість відновитись. Тому ми модернізуємо для них програму доступних кредитів, зважаючи на складні обставини, в яких перебувають ці підприємства. Зокрема, пропонуємо знизити для них відсоткову ставку по кредиту та збільшити покриття портфельних гарантій. Окрім того, для таких підприємств, а також для компаній переробної галузі, розвиток яких ми маємо максимально стимулювати незалежно від території їх розташування, пропонуємо збільшити ліміт кредиту та термін його видачі», – заявила заступник міністра економіки України Надія Бігун.
Щобільше, цим підприємствам, а також компаніям переробної галузі пропонується збільшити ліміт кредиту та термін його видачі.
До того ж на порядку денному була необхідність розділити деокуповані території за рівнем ризику, можливість надавати кредити підприємствам, які мають заборгованість за раніше отриманими кредитами, а також можливість скасування застави як умов кредитування, враховуючи, що основні фонди та майно багатьох компаній внаслідок дій агресора було знищено, викрадено чи пошкоджено.
Разом з тим представники регіонів заявили, що бізнесу важко виконати умову кредитування за програмою з надання звітності про діяльність підприємств за 2022 рік. Причина в тому, що на територіях точилися активні бойові дії. В результаті окупанти знищили фінансову документацію.
Крім того, обговорювали й можливість запуску програм державних гарантій.
Нарешті, представники банківських установ та керівництво регіонів, частину територій яких було деокуповано, наголосили, що попит на програму доступного кредитування у бізнесу є, і він готовий нею скористатися для відновлення своєї діяльності у разі зміни програми під його потреби.
Про це домовились на нараді під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з представниками державних банків та керівників регіонів, території яких були деокуповані після повномасштабного вторгнення рф. На нараді також були присутні перший заступник Голови Національного банку України Катерина Рожкова та заступник Міністра фінансів України Юрій Драганчук.
Джерело: Міністерство економіки України.