На первинному ринку житла рівень попиту втричі менший від пропозиції. Таку цифру озвучив UBR.ua співзасновник і керуючий партнер INSPI Development Володимир Семенцов.
За його словами, однією з причин, яка може рухати ціни вгору, є співвідношення попиту та пропозиції, проте на даний час залежно від локації, стану готовності, класу та якості об’єкта рівень попиту в середньому щонайменше втричі менший від пропозиції. Тільки в окремих об’єктах, спорудження яких наближається до завершення (тобто зі ступенем готовності від 80% і вище та з орієнтовним терміном введення в експлуатацію протягом 6-8 місяців), попит на 40-50% менший від пропозиції.
“Іншими словами, фактор попиту не впливає на цінову кон’юнктуру ринку. Розуміємо, що закони бізнесу та ще й в умовах війни працюють: зростання цін за мінімального попиту не тільки не спонукає покупців “поспішати” з купівлею житла, а навпаки – викликатиме лише роздратування та спроби знайти інший об’єкт за адекватними цінами”, – наголосив спеціаліст.
Щодо рівня попиту у II півріччі, то, за його прогнозом, за найоптимістичнішого сценарію попит зростатиме точково і лише на майже готові об’єкти в окремих локаціях, найбільш захищених від ракетних атак. Найбільша увага потенційних покупців (понад 75% попиту) буде прикута до 1/2-кімнатного житла площею від 40 м2 до 70 м2 в об’єктах на фінальних стадіях будівництва, розташованих у відносно безпечних містах, таких як Київ, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, частково це стосується Одеси та Дніпра.
Експерт також зазначив, що у II півріччі рівень попиту багато в чому залежатиме від кількох важливих чинників: