Низка найбільших криптовалютних бірж, які працюють в Україні, повідомили про те, що призупинили операції з картковими платежами. У разі потреби забрати гроші, вони радять скористатися сервісами Р2Р.
Першою про проблему повідомила найбільша у світі біржа криптовалют Binance:
«Шановні користувачі. Наразі, фіатні канали, а саме введення та виведення через банківську карту та інші платіжні сервіси тимчасово призупинені, cеред криптовалютних бірж по всій Україні. Пропонуємо скористатися сервісом Р2Р, щоб вам і надалі було комфортно користуватися Binance.»
Підтвердив наявність проблеми й засновник криптовалютної біржі Kuna Михайло Чобанян:
«З приводу гривні карткової та введення/виводу на біржі. Так, не працює. Так, не працює у всіх. Є багато нюансів, про які розповім, як тільки отримаю свіжий апдейт. Якщо коротко — шукаємо вихід із ситуації, під загрозою зупинка всього українського ринку крипто/карткова грн. P.s. Як добре, що у бітка немає регулятора».
Здається, у своєму повідомленні Михайло натякнув, що проблема полягає у перевірці діяльності низки банків, які, можливо, застосовували схеми ухилення від сплати податків учасниками грального ринку.
«Зараз СБУ та Бюро економічної безпеки порушили 45 кримінальних справ. Серед підозрюваних: співробітники Нацбанку, банків та фінтех компаній, які надавали програмне забезпечення для махінацій», — розповів народний депутат Ярослав Железняк.
Офіційної інформації про те, що обмеження роботи крипторинку пов’язані саме з цим, поки що немає.
Більше розгорнутий коментар дав засновник і СЕО української криптобіржі ALP.COM Віталій Боднар (також засновник BTC-Alpha). Обидві біржі також призупинили виведення коштів.
«Дійсно, наші партнери з процесингу гривні (платіжні системи) тимчасово не обробляють платежі з карток у гривні. Наразі немає чітких правил регулювання криптоплатежів, хоча влада над цим працює. Дані платежі високоризикові для платіжних систем та банків, – пояснив Віталій.
Також перебої із висновком на українські банківські картки підтвердили у WhiteBit. Як зазначив засновник біржі Володимир Носов, вони пов’язані із труднощами з боку провайдерів.
«Провайдери – це фінансові установи, які надають фінансові послуги. Наразі регулятор у рамках євроінтеграційних процесів розпочав активні дії з перебудови фінансового сервісу, що зачепило і фінансові компанії-провайдери та банківський сектор. Думаю, що це підготовка до набрання чинності Законом України про віртуальні активи, який надасть більше інструментів усім учасникам ринку», – пояснив Носов у коментарі виданню AIN.UA.