У лютому цього року в Україні було придбано 3,3 тисячі мотоциклів, що на 83,4% перевищує показники того ж періоду минулого року та на 36% більше порівняно з січнем 2024 року.
Про це повідомляють експерти Інституту досліджень авторинку.
З усієї кількості придбаних мотоциклів, 42,3% або 1395 штук були новими, імпортованими з-за кордону. Незважаючи на те, що в сегменті мототехніки зазвичай переважають угоди з продажу нових транспортних засобів, у січні та лютому цього року спостерігалась домінантність вторинного ринку.
На внутрішньому ринку було укладено 1617 угод купівлі-продажу мототехніки, що становило 49% від загальної кількості. Водночас лише 8,8% мотоциклів або 289 штук були імпортовані вживаними з-за кордону.
У лютому, як і раніше, покупці мотоциклів віддавали перевагу техніці китайських брендів. Зокрема Spark, Musstang та Lifan очолили рейтинг популярності.
В лідерах залишається серія Spark SP з проданими 232 одиницями, на другому місці розмістилась модель Musstang MT з обсягом продажу 196 штук, а замкнула трійку лідерів Lifan LF, продажі якої склали 113 штук.
Топ-5 найпопулярніших нових мотоциклів в Україні у лютому 2024 року виглядає наступним чином:
У сегменті вживаних мотоциклів, імпортованих з-за кордону, перевагу продовжують віддавати японським брендам, зокрема Yamaha, Honda, та Kawasakі.
Втім, невелика кількість виробників у рейтингу найпопулярніших є зрозумілою, адже сезон для цього ринку ще не досяг свого піку. Що стосується конкретних моделей, то лідерами за кількістю перших реєстрацій у державі стали Honda CB, Kawasaki Ninja, та Yamaha FZ.
Топ-5 вживаних мотоциклів, імпортованих у лютому 2024 року:
У лютому на внутрішньому ринку України домінували японські бренди мотоциклів, зокрема Honda, Yamaha та Geon, серед яких ведучі позиції займали Lifan LF, Loncin LX та Jawa-350.
Найбільш затребуваними моделями серед покупців виявились:
Аналітики зазначають, що важливо зазначити, що цей аналіз враховує лише офіційно зареєстровані угоди купівлі-продажу та первинні реєстрації.
Проте, за оцінками експертів, “тіньова” частина ринку, особливо сектор вживаних мотоциклів, може бути суттєвою і потенційно еквівалентною або навіть перевищувати офіційно зафіксовані обсяги.
Додамо, що незважаючи на сезонні коливання попиту на мототехніку, ринок мотоциклів в Україні зріс у грудні майже удвічі порівняно з аналогічним періодом 2022 року, що показує динаміку торгів у цьому сегменті. У грудні було здійснено 2,2 тисячі угод купівлі-продажу мотоциклів, що на 48,3% більше, ніж у минулому році, але на 30,2% менше, ніж у листопаді 2023 року.