Волоських горіх та фундук у шкаралупі найперспективніше експортувати до Німеччини, Італії, Іспанії. Про це повідомила керівниця аналітичного напряму ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» Ольга Гвоздьова, повідомляє AgroTimes. Основні країни-імпортери розбиті за культурами, а також горіхом у шкарлупі та без неї. У першій п’ятірці імпортерів фундука без шкаралупи — Німеччина, Італія, Франція, Швейцарія та Польща, у шкаралупі — Німеччина, Італія, Іспанія. Волоський горіх без шкаралупи найбільше імпортують Німеччина, Іспанія, Нідерланди, у шкаралупі — Італія, Іспанія, Німеччина. Найбільшими країнами-споживачами фундука є Німеччина та Італія, а до п’ятірки входять Туреччина, Франція та Китай. З волоського горіха на першому місці з великим відривом Китай. Далі йдуть США, потім країни Європи. Найбільше мигдаля споживають у США, Індії, Німеччині та Італії. Серед країн Європи у топі по мигдалю без шкаралупи — Німеччина, Іспанія, Італія та Франція. «Це і є потенційні ринки для українського експорту, — зауважує Гвоздьова. — Поки що йдеться лише про сировинну продукцію, яку може запропонувати Україна. Проте ми вже можемо говорити про перспективу експорту продукції з доданою вартістю. Для деяких виробників це вже теперішнє».

Грецких орех и фундук в скорлупе перспективно экспортировать в Германию, Италию, Испанию.

Об этом сообщила руководитель аналитического направления ГУ «Офис по развитию предпринимательства и экспорта» Ольга Гвоздева, сообщает AgroTimes.

Основные страны-импортеры разбиты по культурам, а также ореху в скорлупе и без нее.

В первой пятерке импортеров фундука без скорлупы — Германия, Италия, Франция, Швейцария и Польша, в скорлупе — Германия, Италия, Испания. Грецкий орех без скорлупы больше всего импортируют Германия, Испания, Нидерланды, в скорлупе – Италия, Испания, Германия.

Крупнейшими странами-потребителями фундука являются Германия и Италия, а в пятерку входят Турция, Франция и Китай. По грецкому ореху на первом месте с большим отрывом Китай. Далее следуют США, затем страны Европы. Больше всего миндаля потребляют в США, Индии, Германии и Италии. Среди стран Европы в топе по миндалю без скорлупы – Германия, Испания, Италия и Франция.

«Это и есть потенциальные рынки для украинского экспорта, — отмечает Гвоздева. — Пока речь идет только о сырьевой продукции, которую может предложить Украина. Однако мы уже можем говорить о перспективе экспорта продукции с добавленной стоимостью. Для некоторых производителей это уже настоящее».