У доповіді McKinsey прогнозується, що до 2030 року через штучний інтелект і автоматизацію багато хто втратить роботу.
У звіті McKinsey Global Institute йдеться про те, що у зв’язку з розвитком штучного інтелекту й автоматизації багато людей можуть втратити роботу.
За їхніми оцінками майже третина робочого часу може бути автоматизована до 2030 року.
В організації економічного співробітництва та розвитку (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) наводять схожі цифри.
Вони вважають, що понад чверть (27%) працівників у країнах OECD (співпрацює більш ніж зі 100 країнами) можуть втратити роботу внаслідок впливу штучного інтелекту, пише Reuters.
Найбільшою мірою це торкнеться галузей: громадського харчування, обслуговування клієнтів, продажів і тех-підтримки. У доповіді також вказується, що вищому ризику піддаються ті, хто не має вищої освіти.
Прогнозується, що до 2030 року 12 млн працівників будуть змушені змінити роботу, що вимагатиме від них освоєння нових навичок.
Хоча ШІ може призвести до старіння деяких професій, він може принести користь іншим, скоротивши час на виконання механічних завдань і дозволивши зосередитися на творчій або стратегічній роботі. Такі галузі як юриспруденція і будівництво (інженери-будівельники), ймовірно, отримають найбільшу вигоду.
Дослідниця Керрі Макінерні попереджає, що, хоча нові технології можуть створити робочі місця, вони необов’язково будуть бажаними, оскільки можуть бути пов’язані з психологічно складними завданнями.
Відповідно до результатів інших досліджень, жінки будуть непропорційно великою мірою схильні до впливу автоматизації. Наприклад, аналіз даних Goldman Sachs показав, що в США 8 з 10 жінок мають робочі місця, значною мірою схильні до автоматизації, порівняно з 6 з 10 чоловіків.
Роботодавці стикаються з проблемою перенавчання працівників майбутнім навичкам, що також може відкрити можливості для найму груп населення, які часто не беруться до уваги, як-от літні працівники, працівники без диплома або ті, хто має прогалини в працевлаштуванні.