Міжнародні інвестиції в Україну відзначили рекордне зростання, підскочивши з $500 мільйонів у 2022 році до $1,2 мільярда у 2023.
Про це повідомила Наталія Шаповал, керівниці KSE Institute, під час Ukraine Business Compact (UBC) Workshop.
Одним з найбільш знакових інвестиційних зобов’язань стала ініціатива Baykar, виробника безпілотників Bayraktar TB2, яка оголосила у вересні 2023 року про плани інвестувати $100 млн у будівництво заводу, сервісного центру та штаб-квартири у Києві. Роботи на об’єкті стартували у лютому 2024 року і очікуються бути завершеними протягом 12 місяців.
Також компанія CRH, світовий лідер у виробництві будівельних матеріалів, у 2023 році підписала угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку про співпрацю щодо придбання активів італійської компанії Buzzi в Україні.
Шаповал наголосила, що іноземні інвестори показали зростаючий інтерес до українських проєктів у сферах ІТ, оборони та агробізнесу.
Володимир Кузьо, заступник міністра економіки, зазначив, що уряд активно працює над розробкою механізмів підтримки інвесторів та мінімізації інвестиційних ризиків, співпрацюючи з міжнародними організаціями та агентствами.
За словами Кузьо, Україна акцентує увагу на розширенні інфраструктури для страхування воєнних ризиків та залученні інвестицій через міжнародні фінансові установи, сподіваючись на поглиблену співпрацю з глобальною діловою спільнотою та інтеграцію українського бізнесу до міжнародних виробничих ланцюгів.
Він також повідомив, що Мінекономіки визначило п’ять ключових секторів із інвестиційними можливостями в $292 млрд: енергетика, транспорт і логістика, сільське господарство, “зелена металургія” і критичні матеріали. Пріоритетність цих галузей полягає в тому, що саме вони роблять значний внесок в економіку України, мають глобальний потенціал зростання, а також потребують заміщення зруйнованих потужностей.