Більшість опитаних НБУ керівників банків та небанківських фінансових компаній заявили про покращення стану фінансового сектора за останні шість місяців.
Показники зросли у 19 разів. У листопаді 2022 року такої думки дотримувалося лише 3% опитаних. У той час, як зараз показник досяг 57%.
Пропорційно кількість тих, хто очікує на погіршення ситуації, впала з 51% до 3%.
Значного покращення зазнав і фактор стійкості фінансового сектора. За результатами недавнього опитування, він піднявся на рекордні значення 2018 року.
Також відчутних змін зазнали оцінки ризику у фінансовому секторі. Кількість тих, хто вважав його високою, впала з 83% до 58%.
Поліпшилися й оцінки стану фінансового сектора (+11%). Вони вперше з початку війни досягли позитивних значень.
Ключовим фактором для фінансового сектору все ще залишаються ризики від війни з Росією. Проте сам список дуже змінився. На другому місці знову ризик корупції. Важливо відзначити, що раніше він навіть не входив у топ 10.
Далі у списку ризики шахрайства та кіберзагроз, ризики рівня економічної активності та вартості активів і якості застави.
Чинники рівня інфляції, обмінного курсу з лідерів полетіли до кінця двадцятки.
Опитування про системні ризики фінансового сектора розраховане на сприйняття найбільшими банками та небанківськими фінансовими установами поточних та потенційних ризиків для фінансового сектора. НБУ проводить його двічі на рік.
Його результати показують оцінку топменеджерами фінустанов стану фінансового сектора за минулі 6 місяців та очікування на наступні пів року.
Джерело: НБУ