Двісті два молочних господарства в Україні отримали засоби гігієни та дезінфекції для забезпечення належних санітарних умов на виробництві як гуманітарну допомогу від Швейцарії.
Про це повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.
У відомстві нагадують, що з кінця листопада 2023 року до вересня 2024 року в Україні тривала друга фаза проєкту від уряду Швейцарії, метою якого було покращити доступ до якісних та безпечних молока і молочних продуктів.
У межах проєкту гуманітарну допомогу отримали господарства у найбільш постраждалих від бойових дій областях. Зокрема, в Дніпропетровській – 32 господарства, Донецькій – 12, Запорізькій – 6) Київській – 19, Миколаївській – 27, Одеській – 29, Сумській – 6, Харківській – 60, Херсонській – 2 та Чернігівській – 9. В цих господарствах утримується понад 126 тис. голів великої рогатої худоби, у тому числі, понад 54 тис. голів корів.
Передумовою для участі в гуманітарному проєкті була державна реєстрація потужностей з виробництва молока відповідно до харчового законодавства України.
У МінАПК підкреслюють, що 78 отримувачів допомоги – це малі виробники, що утримують не більше 100 корів, молоко в яких вводиться в обіг як харчовий продукт.
Від старту проєкту наприкінці 2022 року всього 446 господарств з виробництва молока отримали засоби гігієни для належного виробництва молока: засоби для миття та дезінфекції доїльного обладнання, перед- та післядоїльної обробки вимені, серветки для гігієни вимені, рукавички для доярів, реактиви для виявлення прихованих форм маститів, дезінфектанти для тваринницьких приміщень тощо, що повністю задовольнить тримісячну потребу.
В МінАПК повідомляють, що Швейцарія виділила в рамках трирічної гуманітарної ініціативи 4,8 млн швейцарських франків для закупівлі необхідних засобів гігієни. Така короткострокова підтримка не лише компенсувала фермерам брак доступу до ресурсів у найскладніші перші місяці війни, а й дозволила забезпечити належні гігієнічні стандарти у первинному виробництві молока та зберегти його якість у подальшому.
“Гуманітарний проєкт від Швейцарії, що розпочався у перші місяці війни з деокупованих територій, на сьогодні охопив фактично третину всіх господарств в Україні. На жаль, саме в областях, що найбільше страждають від війни, було зосереджене виробництво високоякісного молока для подальшої промислової переробки. Тому така гуманітарна допомога стала важливим чинником для відновлення та збереження виробничого потенціалу всієї молочної галузі”, – наголосив перший заступник міністра агрополітики України Тарас Висоцький.