Три міжнародні організації виділяють $480 млн агрохолдингу МХП

IFC, Європейськи банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Корпорація міжнародного фінансування США (DFC) надають пакет фінансування на суму $480 млн агрохолдингу МХП.

Надані кошти допоможуть компанії підтримувати поточні обсяги діяльності та збільшити потужність генерації сталої електроенергії, одночасно зменшуючи викиди парникових газів, говориться у повідомленні IFC.

Як раніше повідомлялось, IFC надасть позику на суму $30 млн на модернізацію та розвиток комплексу з переробки органічних відходів на електроенергію, а також $100 млн на підвищення фінансової стабільності через рефінансування облігацій, строк погашення яких настає в травні 2024 року.

Водночас МХП отримає від ЄБРР $100 млн для забезпечення фінансової стійкості, адже завдяки цьому кредиту компанія зможе рефінансувати свої єврооблігації у період обмеженого доступу до ринків капіталу. Позика буде забезпечена гарантією Іспанії, а також кредитною підтримкою Спеціального антикризового фонду ЄБРР (Франція, Канада, Італія, Японія, Норвегія, Швейцарія, Велика Британія, Німеччина, Нідерланди, Данія та США) відповідно до «пакету стійкості» ЄБРР, запровадженого у відповідь на вторгнення росії в Україну. Юридична та екологічна експертиза проєкту виконується за фінансової підтримки Японії. За умовами співпраці з ЄБРР МХП зобов’язався посилити своє кліматичне корпоративне управління за допомогою технічної допомоги, що фінансується Фондом чистих технологій у межах Програми високого впливу.

DFC надасть МХП позику на суму $250 млн, щоб підтримати роботу українського виробника курятини та зерна у сфері пом’якшення наслідків вторгнення росії в Україну. Ці кошти будуть використані на рефінансування боргу, строк погашення якого наближається, і підтримку виробництва м’яса та зерна.


Для довідки: агрохолдинг МХП є провідним виробником курятини в Україні з найбільшою часткою на ринку. МХП володіє та контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових та олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць та вирощування бройлерного поголів’я, переробки, збуту, дистрибуції та продажу м’яса птиці (зокрема, через партнерські брендовані точки). Агрохолдинг також посідає провідну позицію у рослинництві.