Українські розробники активніше впроваджують ШІ, ніж їхні колеги за кордоном – опитування

Порівняння опитувань серед українських розробників та учасників глобального дослідження Stack Overflow показало, що українські ІТ-спеціалісти менш стурбовані перспективою конкуренції з ШІ та активніше впроваджують ці технології в роботу.

Про це пише DOU.

Популярність ШІ-інструментів в Україні та світі

ChatGPT залишається найпопулярнішим інструментом штучного інтелекту як серед українських, так і закордонних розробників.

В Україні 91% розробників, які користуються ШІ, віддають перевагу цьому інструменту, тоді як за кордоном — 82%.

Друге місце посідає GitHub Copilot, який використовують 44% розробників у світі та 36% в Україні. Третю позицію займає Google Gemini, який популярний серед 22% світових і 13% українських розробників.

Фото 2 — Українські розробники активніше впроваджують ШІ, ніж їхні колеги за кордоном - опитування

Хоча основні інструменти співпадають, українські спеціалісти частіше використовують ШІ-технології, ніж їхні іноземні колеги. Однак низка інструментів, таких як Microsoft Copilot, Claude, Codeium, Perplexity та Tabnine, активніше використовуються за кордоном.

Як використовують ШІ розробники

Користування ШІ в Україні та світі має певні відмінності. Якщо в опитуванні Stack Overflow розробники здебільшого застосовують ШІ для написання коду, то українські фахівці частіше використовують ці технології для пошуку інформації, рішень та підказок.

Фото 3 — Українські розробники активніше впроваджують ШІ, ніж їхні колеги за кордоном - опитування

Українські розробники менш занепокоєні ШІ та довіряють йому

Ставлення до штучного інтелекту в українських розробників більш позитивне, ніж у їхніх закордонних колег. 82% українських спеціалістів вважають, що ШІ допоможе підвищити ефективність їхньої роботи, тоді як серед учасників опитування Stack Overflow такої думки дотримуються 70%.

Фото 4 — Українські розробники активніше впроваджують ШІ, ніж їхні колеги за кордоном - опитування

Що стосується довіри до ШІ, то лише 17% українців не довіряють йому, тоді як у світі цей показник складає 31%.

Більшість українських розробників поки що не мають сформованої остаточної думки щодо ШІ: 60% не визначились, чи довіряють цим технологіям. За кордоном думки більш поляризовані — 42% довіряють ШІ, тоді як 31% висловлюють певну недовіру.

Фото 5 — Українські розробники активніше впроваджують ШІ, ніж їхні колеги за кордоном - опитування

Згідно з дослідженням, українські ІТ-спеціалісти бачать у ШІ перевагу для своєї роботи, а не загрозу, що підкреслює їхню готовність інтегрувати новітні технології для підвищення продуктивності.

delo.ua