Український фонд стартапів озвучив основні досягнення за останні декілька років

Нещодавно вийшло масштабне дослідження «Каталог фінтех-компаній України 2023», в якому прийняв участь і USF, розкривши власні досягнення

Нагадаємо, що Український фонд стартапів започаткований за ініціативою Кабміну. Його місія — підтримка інноваційних проєктів та допомога найталановитішим українським підприємцям створювати успішні глобальні компанії.

Так, серед своїх досягнень USF виділили:

Грантові програми

«За основною грантовою програмою Фонду до початку повномасштабного вторгнення ми встигли провести 36-й та 37-й Pitch Day. Зокрема, переможцем другого став стартап «elKYC», який також отримав грант від USF за підсумками 25-го Pitch Day ($25 тис. — на стадії pre-seed). Розвинувши свій проєкт та вивівши його на новий рівень, команда elKYC на початку 2022 року стала переможцем 37-го Pitch Day та отримала фінансування $50 тис. — на стадії seed. Радіємо, що інвестиції в стартап на ранніх стадіях призвели до того, що проєкт залучив €250 тис. інвестицій від польського фонду czysta3.vc», — зазначили в USF.

Партнерство з профільним фінтех-фондом N1 Fund

Фонд та N1 Investment Fund у жовтні минулого року запустили програму, завдяки якій українські стартапи мали змогу залучити до $1 млн інвестицій у свій проєкт.

У рамках цієї програми молоді проєкти в сфері fintech and fintech satellites, які мають досвідчену команду та потенціал масштабування, отримали можливість залучити від N1 кошти на власний розвиток. Низка проєктів, які було відібрано у наступний етап з понад 20 заявок, продовжили тісну співпрацю з фондом N1.

Нагадаємо, що до того, у серпні 2022 року, Никита Ізмайлов, CEO фонду N1, заявляв, що їх мета — продовжувати інвестувати в український FinTech.

Співпраця з міжнародною платіжною платформою Payoneer

«Український фонд стартапів (USF) і платіжна платформа Payoneer запустили спільну пропозицію для технологічних стартапів, що виходять на міжнародний ринок. Компанії зможуть отримувати та надсилати платежі за зниженою комісією у Payoneer. Також підприємці зможуть скористатися пришвидшеним підключенням до платформи, послугами персонального менеджера та іншими перевагами», — йдеться в звіті дослідження.

У пропозиції можуть взяти участь усі технологічні стартапи, які співпрацюють (або планують співпрацювати) з USF та мають іноземних клієнтів.

Проведення дводенного стартап-інтенсиву разом з Flyer One Ventures

USF разом з інвестиційним партнером Flyer One Ventures організували дводенний стартап-інтенсив, що включав шість панельних дискусій, об’єднав понад 80 учасників та зібрав 900+ переглядів.

Серед інших досягнень USF:

  1. Створення навчального практичного курсу USF Guide, який дозволяє стартапам, акселераторам, інвесторам та корпораціям ділитися власними порадами та досвідом. Зокрема, серед представників венчурних фондів — Аркадій Вершебенюк (JKR Investment Group), Дмитро Білаш (Digital Future), Денис Гурак (ff Venture Capital), Дмитро Вартанян (SID Venture Partners), Олександр Яценко (BRISE Capital).
  2. Проведення відкритої лекції в партнерстві Amazon Web Services. Як результат — 89 учасників отримали по $10 тис. AWS кредитів.
  3. Організація низки досліджень у сфері розвитку стартапів (зокрема фінтех): Startup Voice (перше опитування стартапів з початку повномасштабного вторгнення); The country at war: The voice of Ukrainian Startups Survey; Карта стартапів із пріоритетними для інвестування вертикалями.
  4. Відбір до складу міжнародних делегацій по всьому світу низки фінтех-стартапів у рамках програми Інноваційних ваучерів:
  • FinMap — SaaStock (Дублін);
  • Akurateco — Viva Tech (Париж), TechBBQ (Копенгаген), Slush (Гельсінкі);
  • Fuelfinance — SaaStock (Дублін);
  • Getpin — SaaStock (Дублін);
  • Trustee Plus — WebSummit (Лісабон);
  • Electronic KYC — TechCrunch (Сан-Франциско).