Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (AГРО) приймає заявки на отримання субгрантового фінансування для реалізації проєктів із переробки сільськогосподарської продукції.
Ініціатива спрямована на покращення та вдосконалення процесу переробки агропродукції в Україні з метою імпортозаміщення, задоволення внутрішнього попиту, а також збільшення обсягів експорту переробленої продукції, повідомляє «Дія.Бізнес».
Очікується, що субгрантове фінансування дасть можливість залучити інвестиції у розвиток інфраструктури (такої як холодильні камери, обладнання для зберігання) та створити додаткові робочі місця.
У межах запропонованих до співфінансування проєктів увага надаватиметься ініціативам з відновлення та посилення переробних потужностей для виробництва продукції з доданою вартістю з такої сировини:
«Не будуть підтримуватись проєкти, спрямовані на переробку зернових, олійних, горіхових культур і грибів, на виготовлення алкогольних напоїв, а також ініціативи, за якими після переробки готовий продукт не змінить свій початковий код УКТЗЕД», — говориться у повідомленні.
Програмою передбачено надання приблизно 120 млн грн для підтримки 15 проєктів. Очікується, що сума кожного субгранту може коливатися від 8 млн грн до 40 млн грн. Остаточна сума залежатиме від субгрантової діяльності та результатів переговорів і може вийти за межі цього діапазону.
Реалізація проєктів передбачає досягнення таких результатів:
Участь у програмі можуть взяти українські недержавні підприємства/компанії, які є переробниками сільськогосподарської продукції.
Заявники повинні відповідати таким критеріям: бути зареєстрованими українськими недержавними (приватними) підприємствами/компаніями, офіційно створеними, визнаними відповідними органами влади України, мати добру репутацію, а також відповідати всім чинним цивільним і фіскальним нормам; мати не менше 5 років досвіду господарської діяльності та принаймні 2 роки досвіду в секторі переробки сільськогосподарських культур; бути готовими співінвестувати у цю діяльність не менше 50% від загального бюджету проєкту тощо.
Документи, шаблони яких можна завантажити за посиланням, потрібно надіслати на електронну адресу agro.subawards@chemonics.com. Дедлайн подання — 1 червня 2025 року. У будь-якій кореспонденції щодо цієї програми потрібно вказувати номер: РПЗ-11.